Rychlé volby

FROV  AUC 

Letní školy 2016

Projekty 2016

Projekt Vedoucí Název e-mail Akceptovaní studenti Příhlášení studenti
01 Antonín Bárta, Ing.Pavel Souček Aquaponic system automation and water quality monitoring abarta(a)frov.jcu.cz Philipp Von Bieberstein, Marcelo Ayala, Matyáš Růta Joel Garzafox, David Maximiliano Rodriguez, Carlos Augusto Fuerte Lau, Martin Němec, Mykola Kotelevets, Polina Pisklova, Katayuon Hamedankhah, Jakub Bartoň
02 Šárka Beranová 1 - Lokomoční potenciál živočišných buněk in vitro
2 - Vliv definovaného chvění v kultuře živočišných buněk in vitro
3 - Přebytek kyslíku při kultivaci živočišných buněk in vitro
beranova(a)frov.jcu.cz Lucie Draslarová, Adéla Dudová, Jakub Velemínský Polina Pisklova
03 Ing. Petr Císař, Ph.D. Fish identification using image processing – fish fingerprint cisar(a)frov.jcu.cz Jonathan Simak, Dmytro Kolenov Aditya Jain, Anvesh Jadon, Katayuon Hamedankhah
04 Vladimír Kotal Korekce chipů digitálních kamer kotal(a)frov.jcu.cz Martin Němec, Kateřina Tučková  
05 MSc. Daria Malakhova 1 - AFM:elasticity measurements of living cells
2 - Microseeding technique in protein crystallization
dmalakhova(a)frov.jcu.cz Vladislav Sobran Andrii Mazur, Ratibah Sawabi, Omnia Eid, Oleksandr Kokorev, Kateryna Akulich
06 Antonín Novák Fish localization using image and sound antonin.novak(a)univ-lemans.fr Sepa Mostafa, Anatolii Sotnikov Aditya Jain, David Maximiliano Rodriguez, Anvesh Jadon
07 Jan Novák Vliv sloučeni těžkých kovů na kultury autotrofních organismů novakj(a)frov.jcu.cz Dana Hojková, Adéla Koryťáková Denisa Holková
08 Ing. Bc. Renata Rychtáriková, Ph.D. Mikroskopie v procházejícím světle rrychtarikova(a)frov.jcu.cz Olesia Nikitina, Claudia del Carmen Diaz Armas Nada Reda, Jihad Ibrahim, Ratibah Sawabi, Oleksandr Kokorev, Jakub Bartoň
09 Mohammadmehdi Saberioon, PhD. Water feature extraction and change detection using multitemporal Sentinel-2A imagery msaberioon(a)frov.jcu.cz Itzel Fernanda Marban Salinas Mykola Kotelevets, Katayuon Hamedankhah
10 Prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc. 1 - Model free analysis of fish behaviour
2 - Exploration instinct in fish groups
3 - Fish identification using 5iD viewer
stys(a)frov.jcu.cz Kirill Lonhus, Vadym Viter, Kryštof M. Štys, Lauren Howard Joel Garzafox
11 Anna Zhyrova Measuring the stirring effect of the Belousov-Zhabotinsky oscillating chemical reaction using the spectroscopy analysis. zhyrova(a)frov.jcu.cz Nikita Viennikov Denisa Holková, Andrii Mazur, Carlos Augusto Fuerte Lau, Nada Reda, Jihad Ibrahim, Omnia Eid, Kateryna Akulich
12 Šárka Beranová Růst populace fototrofních mikroorganismů v prostředí změněné atmosféry beranova(a)frov.jcu.cz Markéta Novotná  
           

Prezentace studentů jsou ke stažení zde

Vysokoškoští studenti - první projekt

Vysokoškoští studenti - druhý projekt

Středoškoští studenti - první projekt

Středoškoští studenti - druhý projekt

Program

  • • 3. července (Ne)
  • příjezd
  • 15:00 – registrace – skleněná budova vedle zámku, ubytování
  • 19:30 – základní informace, zámek, 2. patro, počítačová učebna
  • • 4. července (Po)
  • 09:00 – oficiální zahájení Letních škol a Scholy ludus, zámek, 2. patro, počítač. učebna
  • 09:15 – bezpečnost práce a požární ochrana – školení, povinné pro všechny přihlášené
  • 10:15 - bezpečnost práce na jednotlivých pracovištích
  • schůzka s vedoucími projektů, zahájení práce na projektech
  • 19:30 – přednáška Mgr. Mohammadmehdi Saberioon, Ph.D. “Applications of remote sensing in precision agriculture.” (VŠ)
  • • 5. července (Út)
  • 09:30 - exkurze v Kubátoru v Gmündu s obědem, sraz před zámkem v 9:25
  • • 6. července (St)
  • 08:30 - exkurze Ars Electronica Linz, vstupné 7,50 Eur, sraz před zámkem v 8:25
  • 19:30 – přednáška Ing. Petr Císař, Ph.D. - "​Computer vision in 3D world" (VŠ)
  • • 7. července (Čt)
  • exkurze na pracovištích v Nových Hradech: Škola komplexních systémů FROV JU
  • sraz před skleněnou budovou vedle zámku
  • 09:00 – 11:00 SŠ i VŠ exkurze na pracovištích v Nových Hradech - sraz před skleněnou budovou vedle zámku
  • 13:00 - Mgr. Ladislav Rektoris - botanická exkurze (SŠ) - sraz před zámkem
  • • 8. července (Pá)
  • práce na projektech
  • • 9. července (So)
  • 08:00 - jachtink
  • 10:00 – po domluvě turistický den, zapůjčování sportovního vybavení
  • • 10. července (Ne)
  • vlastní zájmy
  • • 11. července (Po)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc. - "Netlogo: A tool for understanding complex systems" (VŠ)
  • • 12. července (Út)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška M. Šácha "Experimenty na lidech, historie a současné možnosti"
  • • 13. července (St)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška Ing. Bc. Renata Rychtáriková, Ph.D. - "Superresolution microscopy from brightfield images" (VŠ)
  • • 14. července (Čt)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška prof. Miloš Macholán "O historii člověka - Darwin, Walace a hýždě khoisanských žen" (SŠ)
  • • 15. července (Pá)
  • práce na projektech
  • • 16. července (So)
  • 08:00 – jachtink
  • turistický den
  • sportovní aktivity, vlastní zájmy
  • • 17. července (Ne)
  • vlastní zájmy
  • • 18. července (Po)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc. - "What does it mean to measure?" (VŠ)
  • 20:15 - český večer
  • • 19. července (Út)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška doc. RNDr. Jan Pokorný, CSc. "Voda" (SŠ)
  • • 20. července (St)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška MSc. D. Malakhova - "Atomic Force Microscopy" (VŠ)
  • 19:00 - interaktivní učebna (SŠ)
  • • 21. července (Čt)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška doc. Miroslav Bárta "Kolaps civilizací" (SŠ)
  • 20:15 - ukrajinský večer
  • • 22. července (Pá)
  • práce na projektech
  • • 23. července (So)
  • vlastní zájmy
  • • 24. července (Ne)
  • vlastní zájmy
  • • 25. července (Po)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška Antonín Novák - "Acoustic localization" (VŠ)
  • 20:15 - mexický večer
  • • 26. července (Út)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška Ing. Jan Urban Ph.D. "Co je věda" (SŠ)
  • 20:15 - americký večer
  • • 27. července (St)
  • příprava prezentací
  • 19:30 - egyptský večer
  • • 28. července (Čt)
  • 14:00 - minikonference: prezentace projektů účastníků Letní školy 2016 (SŠ), zámek, 2. patro, počítač. učebna
  • příprava posterů
  • • 29. července (Pá)
  • 09:00 – minikonference: prezentace projektů účastníků Scholy ludus (VŠ), zámek, 2. patro, počítač. učebna
  • vystavení posterů
  • 13:30 - závěrečný ceremoniál, předání absolventských certifikátů
  • 14:00 - vědecký festival, prezentace posterů
  • • 30. července(So)
  • odjezd

Sponzoři

Ing. Petr Macháček
LEVAL s.r.o.
  • Plavská 15/1982
  • CZ - 370 01 České Budějovice
  • Tel.: +420 387 222 100
  • Tel.: +420 387 222 210
  • Fax: +420 387 222 111
  • e-mail: leval@leval.cz
  • www: http://www.leval.cz

Akademické a univerzitní centrum
Zámek 136, Nové Hrady

Obsah stránky:
Tvorba stránky: Michal Macho