Rychlé volby

FROV  AUC 

Letní školy 2014


Projekty 2014

Projekt Vedoucí Název e-mail Akceptovaní studenti
1 Antonín Bárta 1 - Detekce pohybu organel metodou optické transmise
2 - Obrazová analýza děl Františka Kupky pomocí metody informačního přínosu bodu (Point Information Gain; PIG)
abarta(a)frov.jcu.cz Adam Charvát, Lucie Draslarová, Markéta Novotná
2 Šárka Beranová Příspěvek k oseointegraci buněk MG63 k implantačním materiálům beranova(a)frov.jcu.cz Marie Davidová, Daniela Kotalová
3 Petr Císař Systém pro sledování chování ryb – metoda sledování cisar(a)frov.jcu.cz Bogdan Altukhov, Eliška Rutteová
4 Kryštof Eben Statistical postprocessing of ensemble weather forecasts eben(a)cs.cas.cz Lucía Ruiz Ordóñez
5 Viktor Fuglík Zpracování a využití satelitních meteorologických dat fuglik(a)cs.cas.cz Adéla Koryťáková, Radka Sedláková
6 Jiří Jablonský Regulatory role of phosphoglycerate mutases in E. coli jjablonsky00(a)frov.jcu.cz Eduardo Miranda, Jiří Marek
7 Pavel Jurus Using satellite data for greenhouse gasses assessment jurus(a)cs.cas.cz Gilberto Bazan
8 Ivan Kasanický Statistical interpolation of multidimensional data measured on regular grid. kasanicky(a)cs.cas.cz Dmytro Kolenov
9 Jan Kohout Analysis of the multivariable data from biotechnological process kohojan(a)gmail.com Enrique Estrada, Anna Povalová
10 Vladimír Kotal Quadricopter kotal(a)frov.jcu.cz Martin Němec, Jan Jirman
11 Pavel Krč 3D Visualization of Scientific Data krc(a)cs.cas.cz Hana Šáchová, Martin Macháček
12 Daria Malakhova Obtaining high resolution images of living cells using different cell lines applying combinations of atomic force microscopy and optical microscopy in transmitted light. dmalakhova(a)frov.jcu.cz Jakub Červenka, Anastasiia Chykalova
13 Tomáš Náhlík Analýza růstu kořenových vlásečnic nahlik(a)frov.jcu.cz Jana Maternová, Anna Maksimenko
14 Jan Novák Alelopatické působení vyšších vodních rostlin na autotrofními vodní mikroorganismy novakj(a)frov.jcu.cz Karolína Holková, Šárka Vondrášková, Jana Ferencová
15 Štěpán Papáček Optimal experimental design for the FRAP measurements spapacek@frov.jcu.cz Cristóbal García Zárate, Dagmar Bendová, Divya Seshadri
16 Aliaksandr Pautsina Water quality assessment based on analysis of aquatic animals behavior. pautsina(a)frov.jcu.cz Victoria Zabroky Lee
17 Renata Rychtáriková 3D rekonstrukce živých buněk rrychtarikova(a)frov.jcu.cz Marco Gómez, Kateřina Remišová
18 Ilona Slepičková Úloha optické mikroskopie při studiu dynamiky buněčných procesů. slepickova(a)frov.jcu.cz Zuzana Lovčí, Karolína Hrdinová, Filip Vomáčka
19 Jindřich Soukup Zpracování obrazu v programu ImageJ soukup@frov.jcu.cz Jana Hartlová, Adriana Hernández Martínez
20 Dalibor Štys Hejnové chování v pěti informačních rozměrech II stys(a)jcu.cz Mariya Chkalova, Jana Pečenková, Lukáš Pekárek
21 Naďa Stysová Modelování makroskopického chování rybích hejn v programu Netlogo stysova(a)frov.jcu.cz Kryštof M. Štys, Matěj Kouba
22 Jan Urban Chromatic calibrations of digital cameras urbanj(a)frov.jcu.cz Andrii Mazur, Maryna Sharkova, Dalibor K. Štys
23 Michal Wittner Je lepší přesný omyl, nebo nepřesná pravda? nh2014(a)wittner.cz Zuzana Šimečková, Magdaléna Koutová
24 Anna Zhyrova Macroscopic description of complex self-organizing system: Belousov-Zhabotinsky reaction zhyrova(a)frov.jcu.cz Iryna Kochish, Lucie Kačeriaková
25 Dmytro Soloviov Testing of software for gathering and sharing scientific data. dsoloviov(a)frov.jcu.cz Maksym Starostenko, Oxana Bezusa

Prezentace ke stažení

studenti vysokých škol

studenti středních škol

Program letních škol 2014

  • • 29. června (Ne)
  • příjezd
  • 15:00 – registrace – skleněná budova vedle zámku, ubytování
  • 19:30 – základní informace - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 30. června (Po)
  • 09:00 – oficiální zahájení Letních škol a Scholy ludus - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 09:15 – bezpečnost práce a požární ochrana – školení, povinné pro všechny přihlášené - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 10:15 - bezpečnost práce na jednotlivých pracovištích, schůzka s vedoucími projektů, zahájení práce na projektech
  • 19:30 - přednáška MUDr. Ing. Vítězslav Kříha, Ph.D. "Fyzika mezi životem a smrtí" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 1. července (Út)
  • exkurze na pracovištích v Nových Hradech: Ústav komplexních systémů FROV JU, sraz před skleněnou budovou vedle zámku
  • 09:00 – 11:00 SŠ exkurze na pracovištích v Nových Hradech, sraz před skleněnou budovou vedle zámku
  • 13:00 - 15:00 VŠ exkurze na pracovištích v Nových Hradech: Škola komplexních systémů, sraz před skleněnou budovou vedle zámku
  • 13:00 - Mgr. Ladislav Rektoris - botanická exkurze (Terezino údolí)(SŠ), sraz před zámkem
  • 19:30 - přednáška prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc. "Chemické vlny v Bělousovově – Žabotinského reakci – Nejjednodušší příklad přírodní samoorganizace" (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 2. července (St)
  • 08:30 – exkurze Schrems Eaton, odpoledne Unterwasserreich Schrems, vstupné 6 Euro, sraz před zámkem
  • 19:30 – přednáška Ing. V.Macho "Život včely medonosné" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 3. července (Čt)
  • 08:00 – exkurze Donau-Universität Krems, sraz před zámkem
  • 19:30 – přednáška Ing. P.Jizba, Ph.D. "From quantum mechanics to the theory of parallel worlds" (VŠ)
  • • 4. července (Pá)
  • 08:30 – exkurze Ars Electronica Linz, vstupné 6 Euro, sraz před zámkem
  • 19:30 – přednáška Ing. M.Brabec, Ph.D. "Moderní regresní metody" (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 5. července (So)
  • 08:00 - jachtink
  • 10:00 – sportovní den (florbal, fotbal, stolní tenis, petangue, softbal, líný tenis, badminton)
  • turistický den
  • • 6. července (Ne)
  • vlastní zájmy
  • 19:00 –
  • • 7.července (Po)
  • práce na projektech
  • 19:30 - přednáška RNDr. Aleš Špičák, CSc. "Sopečná činnost" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 8.července (Út)
  • práce na projektech
  • 19:30 - přednáška RNDr. Aleš Špičák, CSc. "Earthquake" (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 9.července (St))
  • práce na projektech
  • 19:30 - přednáška RNDr. P.Zamarovský, CSc. "Mýtus nekonečna" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 10.července (Čt)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška Ing. L.Sieger, Ph.D. "Přežití a improvizace I" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 11.července (Pá)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška Ing. L.Sieger, Ph.D. "Přežití a improvizace II" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 20:30 - taneční párty
  • • 12.července (So)
  • 08:00 – jachtink
  • turistický den
  • sportovní aktivity, vlastní zájmy
  • • 13.července (Ne)
  • vlastní zájmy
  • • 14.července (Po)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška prof. RNDr. J.Podolský, CSc. "O rovnici E=mc2" (povídání o Einsteinovi, jaderných reakcích, konstrukci atomové bomby, energii hvězd a vzniku prvků) (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 15.července (Út)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška prof. RNDr. J.Podolský, CSc. "Hrabě Buquoy a jeho úlohy s proměnnou hmotností" (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 16.července (St)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška doc. RNDr. J.Pokorný, CSc. "Voda v krajině" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 17.července(Čt)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška doc. Ing. M.Holeček, CSc. "Maxwell´s demon" (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 18.července(Pá)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška prof. MUDr. P.Martásek, Dr.Sc. - DEFECTS IN HEME BIOSYNTHETIC - PATHWAY - Lessons from porphyrias(VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 20:30 - taneční párty
  • • 19.července (So)
  • Vlastní zájmy
  • Turistický nebo cyklistický výlet
  • • 20.července (Ne)
  • Vlastní zájmy
  • • 21.července (Po)
  • práce na projektech
  • 19:30 – 19:30 - prof. Ing. E.Pelikán, CSc. "Mohou matematické modely předpovědět globální oteplování?" (SŠ), - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 22.července (Út)
  • práce na projektech
  • 19:30 – přednáška Mgr. Soukup "HDR - High Dynamic Range Imaging" (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • • 23.července (St)
  • práce na projektech
  • • 24.července (Čt)
  • 08:30 - minikonference: prezentace projektů účastníků Letní školy (SŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 14:00 - minikonference: prezentace projektů účastníků Scholy ludus (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • příprava posterů
  • • 25.července (Pá)
  • 09:00 – minikonference: prezentace projektů účastníků Scholy ludus (VŠ) - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • vystavení posterů - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 13:00 - závěrečný ceremoniál, předání absolventských certifikátů - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 14:00 - vědecký festival, prezentace posterů - sál kulturně spolkového domu v České ulici, 1. patro
  • 20:00 – závěrečná taneční párty
  • • 26.července (So)
  • odjezd

Večerní přednášky - stáhnutí


Akademické a univerzitní centrum
Zámek 136, Nové Hrady

Obsah stránky:
Tvorba stránky: Michal Macho